Meka Boya

Meka Boya ve Kimya Sanayi Ticaret Ltd. Şti. firması olarak Toz Boyalarımızla Endüstri Pazarında Beyaz Eşya, Otomotiv, Mimari,Ahşap sektörlerinde yer almaktayız…

Firmamız 1978 yılında  MEKA BOYA KİMYA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Ünvanı ile, teknik hırdavat malzemesi ve inşaat boyası olarak iş hayatına başlamıştır.

Bir süre sonra inşaat boyası sektöründe lider durumda olan Marshall firmasının ve Standox oto boyalarının bölge bayiliğini alarak boya sektörüne ağırlık vermiştir.

1980 yılından sonraki süreçte bölgede metal sektöründe yaşanan yeni üretim tesislerinin kurulması ve metal boya talebine karşı,bizimde yeni arayışlara girerek elektrostatik toz boya ve tesis ekipmanları  ile birlikte Kemipol firmasının bölge bayiliğini alarak 1990 yılına kadar bölgede hizmet verdik.

Bu dönemde yaklaşık 100ton /ay düzeyinde satışlar yaptık.Bu sürecin sonunda KEMİPOL AKZO firması ile birlikte oto boya sektörüne ağırlık vererek sektörden çekilmesi sebebiyle ,1992 yılında yeni bir firma olan elektrostatik toz boya üretimi yapan PULVER firmasıyla yolumuza devam etme kararı alıp bu firmanın Orta Anadolu  Bayisi Olduk .

Bu dönem içerisinde sektörümüzün tamamlayıcısı olarak gördüğümüz çelik kapı ,mobilya,İç oda kapısı gibi üretim yapan firmalara tedarik ve lojistik hizmetlerinde bulunduk.

Çeşitli firmaların (herkim ve becker akroma ) bölge bayiliğini yaptık fakat çeşitli sebeblerden dolayı fiyat ve pazarlama politikaları ve üretimlerde istikrarsızlıklık ) birlikteliğimiz maalesef uzun soluklu olamadı.
Şu anda meka boya olarak metal sektöründe 300 ton /aylık bölge pazarının % 40  ına hizmet vererek ortalama 120  ton /aylık satış rakamlarıyla  sektörün lider tedarikçi konumuna geldik.

Yaklaşık ciro rakamları ise son 5 yılın  ortalaması dikkate alındığında yıllık 4 milyon Euro seviyelerine ulaşmıştır.Bununla birlikte 2003 yılında yeni bir oluşuma ortak olarak Milenyum metall’i kurduk .
Bu firmamız Kayseri Serbest bölgesinde üretim yaparak üretiminin %95 i Avrupaya olmak üzere tamamı ihracata yönelik olup (ütü masası ve kurutmalık) imalatı yapmaktadır.

 • Beyaz Eşya Toz Boyaları

  Pulver Kimya Beyaz Eşya ve Isıtma sektöründe (buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, kurutucu, klima ve panel radyatör) geliştirmiş olduğu yüksek performanslı toz boyalarla ürünlere hem yüksek koruma sağlarken, hem de estetik değer katmaktadır.Özellikle, low cure toz boyalarla enerji tasarrufu sağlarken, aynı zamanda thin film özelliği ile düşük toz boya sarfiyatı yaparak, üreticiye avantaj getirmektedir.Yüksek

 • Beyaz Eşya Toz Boyaları Mimari Toz Boyalar Otomotiv Toz Boyaları

  Otomotiv sektörü incelendiğinde toz boya bilincinin/öneminin daha yeni anlaşılmaya başlandığı görülmektedir. OEMlerin tedarikçileri tarafından geliştirilen projeler TIERler tarafından değerlendirilerek yeni Ar&Ge çalışmalarına zemin hazırlamaktadır. Böylece şu an otomotiv sektöründe kullanım alanı çok geniş olmayan elektrostatik toz boyaların yeni projeler için çalışmaları hız kazanmıştır. Bilindiği gibi bu sektör doğruluk, dürüstlük, güven ve hız üzerine kurulmuştur. Bunlar,

 • Genel Endüstri Toz Boyaları

  Genel Endüstri Toz Boyaları Pulver, iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere başta raflar, aydınlatma cihazları, bahçe mobilyaları ve ofis mobilyaları olmak üzere endüstriyel ürünlerin bir çoğunda kullanılmaktadır. Endüstriyel toz boyalar değişik parlaklıklarda ve yüzeylerde üretilebiliyor olup, RAL renkleri ve isteğe özel renklerde de tasarlanabilmektedir.

 • Mimari Toz Boyalar

  Mimari dış cephe sistemlerinde, iç mimaride, özellikle alüminyum profil ve levhalar üzerinde kullanıma uygun yeni projeler geliştirmektedir. 1988’den bu yana farklı segmentlerde bulunan Pulver Toz Boya mimarideki başarısını da gözler önüne sermiştir.Konut ve ofis projelerinde kullanımı çok olup, eş zamanlı olarak alüminyum sektörüne de renk katmıştır.Mimari projeler üzerinde profesyonel bir ekiple hareket ediyor olup, büyük

MEKABOYA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ

ADRES:Organize Sanayi Bölgesi 29. Cadde No:35 Kayseri

Telefon numaraları : 0 352 322 31 00 – 0352 322 31 01

Fax: 0 352 322 31 02 – Gsm:0 533 816 96 60

web sitesi: https://mekaboya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir