Boya Sektörü

Türk Boya firmaları sektörü diğer sektörlerde olduğu gibi son senelerde ciddi bir çevre bilinci içinde faaliyet göstermektedir.
Neredeyse tüm boya firmaları yeni ürünlerinde dayanıklılık, uygulama kolaylığı, renk çeşitliliği özelliklerinin yanı sıra gerek uygulayıcı, gerek kullanıcı ve gerekse üretici boya firmaları açısından insan sağlığı ve çevre sağlığını ön plana almaktadır.

Türkiye’de son 20-30 yıllık süreç içinde 1970’li yıllarda yüzde 50-50 oranında olan solvent-su bazlı dekoratif boya üretimi; gelişen teknoloji, tüketici bilinçlendirilmesi ve kapı-cam sistemlerinde plastik-alüminyum kullanılması ile günümüzde yüzde 30-70 oranında gelişmiştir.

Neredeyse bütün boya firmaları kokusuz, daha dayanıklı, daha renkli ve insan sağlığını tehdit eden maddeler içermeyen formüller ile üretim yapmaktadırlar.

Türk boya firmalarımız dünyada olduğu gibi e-satış sistemleri ve bayi otomasyonu sistemini ülkemizde hızla oturtmuşlardır. Bu yönden ülkemizdeki gelişim dünya trendi ile birebir aynı çizgiyi izlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir