Hangi asansör firması?

Bütün asansör firmaları Sanayi Bakanlığı’nın denetimine tabidir. Ancak tüm asansör firmları kendi denetimlerini ciddi bir şekilde kendileri yapmalıdır. En iyi asansör şirketi kendi kendini iyi denetleyen asansör şirketidir.
Her asansör firması kendi bölgesindeki asansör derneklerinden birine üye olmalı ve dernekler de kendisine üye olan asansör firmalarını kontrol etmelidir. Derneklere kaydolan Asansör firmaları faaliyet alanlarını, şirketin hedeflerini, tescilli asansör şirketleri arasında olup olmadığını, adresleri, telefonları ve ilgili asansör firmasına ait bilgileri düzenli tutmalıdırlar.

Asansör firmaları derneklere öneri ve şikayetlerini iletmelidir. Çeşitli şehirlerdeki dernekler de kendi aralarında tam bir koordinasyon sağlamalıdır. Her ilde asansör montaj kısımlarının nasıl yapılacağına ilişkin konuların ders olarak verildiği sınıflar kurulmalıdır.

Asansör firmaları; Kabini yerleştiren, motoru ve elektrik aksamlarını monte eden firma çalışanlarına bunların en güvenli ve en iyi şekilde nasıl tatbik edileceği hakkında eğitimini vererek ve kontrolünü yaparak halletmesi lazımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir